Wyboru Opon Na Zatłoczonym Rynku Pomaga Etykieta Opon Ue I Informacje Online

Business

Rynku Pomaga Etykieta

Na wszystkich oponach sprzedawanych w UE będą miały etykietę opon UE. Jest to inicjatywa mająca na celu zmniejszenie zużycia energii i dotyczy wszystkich urządzeń elektrycznych. Zostało to zrobione w celu uproszczenia procesu zakupu niektórych produktów, w tym opon. Większość ludzi nie ma wystarczającej wiedzy na temat opon, mimo że są właścicielami samochodów. Przez lata mogli kupować opony, ale wielu nie rozumie znaczenia opon.

Jeśli chodzi o opony, są one ważną cechą bezpieczeństwa samochodu, dlatego każdy powinien mieć możliwość podjęcia świadomej decyzji o wyborze opony. Wcześniej bardzo trudno było porównywać różne opony. Unijna etykieta opon ułatwia decyzję. Należy zdać sobie sprawę, że nie są to jedyne czynniki, które są ważne przy wyborze opony, ale są dość standardowe przy podejmowaniu dobrej decyzji. Musisz również zdać sobie sprawę, że chociaż są dobre na opony letnie i opony na każdą pogodę, nie dają wiarygodnych wartości przy wyborze opon zimowych lub wydajności opon na każdą pogodę w warunkach zimowych. Dlatego oprócz etykiety opon UE trzeba będzie polegać na informacjach online z testów opon, aby znaleźć najlepszą opcję opon do swojego samochodu.

Etykieta opony pokazuje opór toczenia opony, jest to ważne, jeśli chodzi o zużycie paliwa. Opona o wysokim oporze toczenia zużywa więcej paliwa, więc nie ma powodu, aby wybierać oponę o wysokim oporze toczenia. Te opony spowodują, że wydasz więcej pieniędzy na paliwo i będziesz częściej zatrzymywał się na stacji benzynowej. Gdy zużywasz więcej paliwa, emitujesz także więcej CO2, co jest szkodliwe dla środowiska. Zużycie

ma tendencję do zwiększania się wraz z wyższym oporem toczenia, więc opony szybciej się zużywają i należy je wymienić wcześniej.

Następnie masz hałas toczenia opon, który może mieć wpływ na komfort jazdy, jeśli hałas opon jest bardzo wysoki. W przypadku samochodów elektrycznych problem ten może być jeszcze poważniejszy, ponieważ samochody te są na ogół bardzo ciche w porównaniu do samochodu napędzanego silnikiem spalinowym. Oczywiście nie ma powodu, aby wybierać oponę, która ma wysoki poziom hałasu. Może to być nawet niebezpieczne, jeśli poziom głośności jest zbyt wysoki. Nowsze opony poradziły sobie nawet z tym problemem, wprowadzając technologię cichej ściany bocznej, w której warstwa gumy tłumi hałas, aby nie dostał się do coupe.

Wreszcie masz aspekt bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni, więc nie na lodzie i śniegu, więc dotyczy to bardziej opon letnich, ale jest to ważne, ponieważ podkreśla przyczepność na trudniejszych mokrych nawierzchniach w porównaniu do suchej, a także wskazuje, jak szybko możesz zatrzymać samochód, który pokaże ci drogę hamowania na mokrych nawierzchniach.

Więcej informacji na temat nowych informacji o oponach można znaleźć na stronie internetowej etykiety UE w sprawie opon dobrej jakości, na stronie: www.nokiantyres.pl